PMS – Premenstruační syndrom – Jak se cítit lépe v této době?

18.05.2020

Netřeba ho sálodlouze představovat. Únava, podrážděnost, menší chuť na sex, náladovost, urážlivost, málo síly, spavost apod. No tak zhruba se dá definovat. Co ale s tím?

Nejjednoduší řešení, jaké existuje je prášek. Obvykle hormonální antikoncepce. Dá sa to řešit aj tak. Zazdít (nepřijmout) svoji temnou stránku osobnosti a stát se napráškovanou, vždy spokojenou ženou (na povrchu, protože uvnitř cítíte, že to nejste opravdu Vy). Výhody a nevýhody hormonální antikoncepce v tomto článku nebudu zmiňovat. Jak ale řešit PMS, když nechcete sahat po práškách?

Nejvhodnější postup, který zde krátce popíšu je práce na sobě, vhodná strava a bylinky. Bylinky sice nemusí udělat zázraky, ale jako doplňková léčba stojí za to. V těchto měsících už příroda kvete a nasbírat si je můžete samy-zadarmo.

Ženy jsou cyklické a to je fakt. U každé se ta cykličnost projevuje jinak, ale podobné projevy najdeme u téměř každé ženy. Úkolem každého člověka na této zemi je mít se rád a učit se přijímat se takový, jaký jsem. Žádný člověk není vždy ve 100% radostné náladě-pokud se neobelhává, a nebo pokud není osvícený (a troufla bych si tvrdit, že ani tehdy ne). PMS můžeme brat jako naši stínovou stránku. Taky nám ale vůbec nemusí vadit. Já osobně jsem se naučila z každé fáze vidět i to pozitivní. Žena tedy je sice unavená, protivná, nezvládne toho tolik, jak v jiných fázích. Na druhou stranu-v té protivnosti může říct věci, co jí vadí. Může si udělat čas na sebe. Když už ne jindy, tak právě v té době, kdy jsme unavené, si konečně můžem dovolit sednout k té knize, co máme už půl roku rozečtenou, a nebo se dat po letech spřádání snů do pletení.

No a, že nebude uklizené, že máte chuť jíst nezdravě, hledět na filmy o blbostech. Dovolte si to. Není třeba hrát masky, předstírat, jak vše pořád zvládáte. Kdo Vás přijme i v této fázi, kdy se cítíte slabá, neatraktivní, ten s Vámi zůstane. A kdo Vás není schopný přijmout i s negativními stránkami Vaší osobnosti, ten do Vašeho života nepatří. A stejně dřív nebo později odejde. Život není bílý. Není ani černý. Ani černobílý. Je barevný. V 1 lidském životě i za 1 jediný den nalezneme širokou paletu emocí od vztahu, štěstí, radosti po strach nebo třeba smutek, melancholii. Takový je život.

Údajně prý při PMS pomáhají jogové cviky, příp. i čínská medicína a její vyrovnávání energetických drah. S tím zkušenost nemám.

Určitě se ale doporučuje hořčík-snižuje křeče, dále vitamín B6, který příznivě působí na nervy. Vitamín C podporuje tvorbu hormonu progesteronu - hormonu, uvolňovaného právě ve fázi po ovulaci.

Důležitá je také redukce stresu, právě v období před menstruací. Stres snižuje produkci progesteronu.

K tomuto tématu si doporučuju přečíst knihu Hormony v harmonii. Nějaký úryvek je i k nalezení na google books.

Z bylinek je vhodné obracet se ryze na ženské. Takže kontryhel (alchemilka), třezalka (lubovník), řebříček (rebricek) nebo třeba malinové listy.

Já osobně na zmírnění bolesti břicha mám osvědčenou tuto kombinaci bylin: listy jahodníku, třezalky, kontryhel, malinové listy a heřmánek (harmanček).

Blahodárně také působí setkání s ženami, které Vás chápou a přijímají-kruh, ve kterém dokážete vytvořit přijímající prostředí. A udělat si zkrášlovací večer jen pro sebe:-)

Není dovoleno kopírovat obsah stránek bez souhlasu tvůrce tohoto webu. 
Všechna práva vyhrazena 2019
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky